Hamileler Yaz Aylarında Nelere Dikkat Etmeli

Hamilelerin yaz aylarında giyim, beslenme, seyahat ve tatil sırasında dikkat etmesi gerekenler,Yaz aylarında sıcak hava etkisiyle hamileler zorlu günler geçirebiliyor.

Susuz Kalmamak Özen Gösterin

Susuz kalmak normal bir insan sağlığı için bile tehlikeli olurken sıcak havalarda, hamileler için de bir o kadar önemlidir. Özellikle susuz kalınması bebeğin beslenmesini bozar, damar içi pıhtı oluşma riskini artırır, hatta erken doğuma bile sebebiyet verebilir. Günde en az 12 bardak sıvı tüketilmelidir.

su-icmek-016.jpg

Tuz ve Şekerden Uzak Durun

Yazın sıcaklarda hamilelerin ayaklarında şişmeler olur. Şişmeyi engellemek için ise, uzanmak, bacakları kalp seviyesine getirmek, soğuk kompres yapmak sizi çok rahatlatacaktır. Çok şekerli ve tuzlu yiyeceklerden kaçınmak gereklidir.

tuz-ve-seker.jpg

Beslenmenize Dikkat Edin

İyi yıkanmamış sebzeler ya da iyi pişmemiş etler tüketilmemelidir. Hamileler yiyecekleri şeylere çok dikkat etmelidirler.

hamilelerde-beslenme

Yolculuk Yaparken Mola Verin

Uzun yola çıkılacaksa ara vermek çok önemli ve aralarda yürüyüş yapmak ödemi minimum seviyeye indirmek için önemlidir. Pıhtı oluşmasını engellemek için hamileler varis çorabı kullanabilirler.

gebelikte-seyahat.jpg

Ayaklarınızı Dinlendirin

Hamilelikten şişmiş ayaklarınızı serinletmek size çok iyi gelecektir. Bir leğene soğuk su koyarak ayaklarınızı içine bırakın bu sizin biraz rahatlamanızı sağlayacaktır.

hamileler-ayaklarini-dinlendirmeli

Pamuklu Giysiler Tercih Edin

Yazın sıcaklığın artmasından dolayı hamilelerin giydiği kıyafetlerde çok önemlidir. Bu yüzden pamuklu giysileri tercih etmelisiniz. Terletmeyen ve cildinize nefes aldıracak kıyafet seçimi önemli.

hamilelikte-giysi-secimi

Leke Koruyucu Kremler Kullanın

Lekelerden korunmak için yüksek koruma faktörlü kremler tercih edilmeli, güneşin yoğun ve ışınlarının dik olduğu saatlerde açık havada bulunulmamalı, gölge alanlar tercih edilmeli, bol kıyafetler giyilmeli, şapka ve gözlük kullanılmalıdır.

hamilelik-lekeleri-nasil-onlenir

Pamuklu İç Çamaşırı Kullanın

Hamilelikte vajinal enfeksiyonlar sıklıkla görüldüğünden iç çamaşırı önemlidir. Pamuklu iç çamaşırı kullanmanız önemlidir.

pamuklu-giyinin.jpg

Havuza Girin Ama Dikkatli Olun

Havuzdan enfeksiyon kapma durumuna karşın havuzdan çıktıktan sonra mayo yada bikini mutlaka değiştirilmelidir. Erken doğum ve düşük tehlikeniz varsa deniz ya da havuz sizin için tehlike oluşturacaktır.

hamileler-havuza-girebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir