Bebeğinize İsim Koyarken Nelere Dikkat Ediyorsunuz?

İsimlerimiz diğer kişilerden ayrılmamızı sağlayan, harflerin birleşmesi ile oluşan kelimelerdir. Anne ve baba adayları bebeğinin cinsiyetini öğrendikten sonra isim konusunda çeşitli araştırmalar içerisine girmeye başlarlar.

İsimlerin karakterimiz üzerindeki etkisini, isimlerin önemini, ismi koyarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini…

İsminiz kaderinizdir!

Kuantum fiziğine ve felsefesine göre evrenimizdeki her şeyin enerjiden ibaret olduğunu biliyoruz. Sesin yaydığı frekans da çok önemli bir enerji aktarıcısı. İsmimizle bize her hitap edildiğinde ismimizdeki harflerin frekansları tüm atomik bedenimizi, enerji bedenimizi ve zihnimizi etkilemektedir. Her harfin düşük veya yüksek, pozitif ya da negatif frekansları bulunmaktadır. Her harfin çıkardığı frekans bilim adamları tarafından incelenmiş ve aynı renk tayfları gibi frekans yayın yaptığı belirlenmiştir. Bazı harfler çok güçlüdür ve yüksek enerji almamızı sağlar, bazı harfler enerjimizi aşağıya çeker. Üstelik harflerin çakra adı verilen enerji merkezlerimizle de ilgisi vardır. Kısaca söylemek gerekirse ismimizdeki harfler içinde bulunduğumuz enerji seviyesine etki ederek yaşamımızdaki deneyimleri ve karakterimizi etkiler düşüncesindeyim. Kendisine ek isim çalışması yaparak isim verdiğimiz kişilerin buna ben de dahil olmak üzere yaşamlarında gözle görülür olumlu değişiklikler saptanmıştır.

İsim koymanın amacı

Kişinin diğer kişiler içerisinde tanınmasını ve ayırt edilmesini sağlamaktır. Demek ki biz de bize konulan isimlerle tanınıyoruz. Bu nedenle isimlerimiz çok önemli.  “Satılmış” ismine sahip olan bir kişiye arkadaşları “Kaça satıldın?” diye sorduklarında kişinin özgüveni ve benliği zedeleniyor. “Yeter” adı verilmiş bir kişiye “Yeter” dendiğinde bilinçaltı istenmeyen biri olduğunu düşünüyor.  İsmimiz markamızdır ve bizi değerli veya değersiz kılar.

İsminizi sevmeniz önemli

İnsanlar isimleriyle yaşar derler. İsim yaşamımızda gerçekten çok önemlidir. İsimlerimiz bizlerin markalarıdır. En önemli olan kişinin kendi ismini sevmesi ve onunla özdeşleşmesidir. Size isminizle seslenildiği zaman elektromanyetik alanınız ve endokrin sisteminiz ses frekanslarından etkilenir. Bu nedenle adınızla barışık olmanız ve sevmeniz önemlidir. Bilimsel olarak ispatlanmamakla beraber benim araştırmalarım doğrultusunda bazı harflerin sesleri beyin frekanslarımızı olumsuz yönde etkilemekte, bazı harflerin sesleri de olumlu olarak etkilemektedir. Bazı harflerin sesleri yan yana geldiğinde olumlu bir akış sağlarken, bazıları yan yana geldiğinde engelleyici frekanslar yaymaktadır.

Bebeklere yüksek enerjili isimlerin verilmesi onların yaşamlarını kolaylaştıracağı için çok önemli bu nedenle pek çok aile bana bu yüzden başvuruyor.

Tarih boyunca insanlar isim koymaya çok önem vermişler ve konan isimlerin kişilerin hayatını etkileyeceğine inanmışlardır. Eski Türk toplumları çocuğa isim koymaya çok önem verirlerdi. İsim koymak çeşitli ritüeller ve törenlerle gerçekleştirilirdi. Koyulan ismin çocuğun alınyazısını yani kaderini etkileyeceğine inanırlardı.

Harflerin enerjileri çok önemli yer tutar

İsmin hem anlamı hem de içerisinde barındırdığı harflerin enerjileri çok önemli yer tutmaktadır. İsimlerimiz psikolojimizi etkilemektedir. Adımızla kişiliğimiz ve karakterimiz arasında kaçınılmaz bir bilinçaltı bağı oluşuyor ve bu oluşum çevremizdeki diğer insanların bilinçaltlarına mesaj olarak gidiyor. Her birimiz kendi markamızla yaşıyoruz. Ne kadar iyi markamız varsa o kadar yüksek yaşam başarısına sahip oluruz.

Doğru isim tespiti

Bebeğe doğum esnasında doğru isim vermek çok önemlidir. Doğru isim nasıl tespit edilir? Bunun için mutlaka soyağacı çalışması yapılması gerekir ailenin soyağacına bakarak isimde hangi sesleri içeren harflerin kullanılmaması gerektiği ve hangi sesleri içeren harflerin kullanılması gerektiği saptanır. Soyağacından kasıt anne, baba, babaanne, anneanne, dede ve büyükbabaların isimleridir. Soy ağacı çalışması sonrasında olumsuzlukları bertaraf edecek seslerin harfleri seçilerek yeni isimler bulunur. Pek çok aile çocuklarına isim verirken farkında olmadan, bilinçaltı düzlemde, kalıtımsal hastalıkları veya kişilik özelliklerini sürdürmek için hep aynı harflerin kullanıldığı isimleri seçmeye yönelir. Bu nedenle bebeğe isim verirken danışmanlık almak çok önemlidir.

Ölmüş kişinin isminin koyulması

İlk andan itibaren doğru isimle hitap etmek, doğru enerjileri yüklemek geleceği açısından anne babanın bebeğine yapacağı büyük bir iyiliktir. Yapılacak en büyük hatalardan biri de dünya deneyimine yeni gelmiş tazecik bir cana ölmüş aile bireylerinin isimleri koymaktır. Bu tazecik canlar ismi konan aile büyüğü benzer deneyimler yaşarlar ve aslında hiçbir zaman kendileri olamazlar. Bir de Allah’ın sıfatlarını yani esmalarını içeren Nur, Kadir, Aziz, Kerim, Rauf gibi isimler, isimi taşıyan kişilerin bedenlerine ağır gelebilir bu nedenle bu Allah’ın sıfatlarını taşıyan kişilerin mutlaka o isimleri her gün zikretmeleri lazımdır ki bedenleri bu güzel sıfatları taşıyabilsin. Örneğin Nur ismine sahip ya da isminde Nur olan kişiler “ Ya Nur” esmasını 256 kere zikretmelidirler.

Diğer bir konu da doğum tarihi ve doğum tarihi kodudur. Aynı isme sahip iki kişi doğum tarihi kodları farklılıklarından dolayı farklı özellikler gösterebilirler. İsim analizi yaparken isim, soy isim ve doğum tarihi kodlarına göre bir analiz yapıyorum.

İsimlerin anlamları ile ilgili bilgi almak isteyenler “ İsimlerim Gizemi”, Doğum tarihi kodları ile ilgili bilgi almak isteyenler “Doğum Tarihinizdeki Şifre” isimli kitaplarımdan  faydalanabilirler.

“İsimlerin Gizemi” adlı kitabımdan birkaç ismin özelliklerini paylaşmak isterim.

Melis: Çok güzel projeler üretebilen, şanslı olabilecek enerjiye sahiptirler. Sanata ya da ellerini kullanarak çalışacakları meslek dallarına yatkındırlar. Akıllıdırlar, zekidirler ve biraz da kurnazdırlar. Duygusal ve hassas olmalarına rağmen mantıkları ile karar verirler. Paranın değerini bildikleri için birikim yapabilir ve mal mülk sahibi olabilirler.

Zuhal: Evrenden yüksek enerji aldıkları için şanslıdırlar. Buna rağmen arzu ettiklerine ulaşmak için, çok efor harcamaları gerekebilir. Bazen zor deneyimlerle de karşılaşabilirler ancak şans onlara daima yardım eder. Güçlü bir karaktere sahiptir.  Gururlu ve biraz da ben merkezli bir yapıları olabilir. Bilgiye önem verirler, öğrenmeye ve araştırmaya meraklı olabilir, bu nedenle akademik kariyer yapma olasılığı yüksektir ya da yaptığı işte yüksek kariyer sahibi olabilir. Sanatta veya ellerini kullanacakları meslek dallarında başarılı olmaları ve yüksek kariyer yapmaları olasıdır. Akıllı ve mantıklıdırlar.

Kaan: Akıllıdırlar, algılamaları yüksektir. Atılgan ve girişken bir enerjiye sahip oldukları için kariyerlerinde başarılı olabilirler. Sağduyulu ve mantıklı davranarak doğru kararlar verebilirler. Aşk konusunda güzel enerjileri vardır.

Burak: Önsezileri yüksek, biraz ben merkezli biraz kararsız yapıları vardır. Bununla beraber evrenden aldıkları yüksek enerji sayesinde kariyerlerinde çok yükselebilirler ve zengin olabilirler. Algılamaları yüksektir. Atılgan ve girişimci bir ruha sahiptirler. Güzel projeler üretirler. Genel olarak güzel enerjili bir isimdir.

Birkaç harfin yorumları

A: Kişiye liderlik özellikleri yükler. Keşfetme ve orjinal yaşam sürme merakı verir. Sağlam iradeli ve mücadeleci olurlar. Namus ve erdem özellikleri verir. Algılaması yüksek, atılgan, enerjiye sahip ve mantıklı davranışlarda bulunurlar. İsimlerinde düşük enerjili harf yoksa aşk enerjisini çekerler. Sürekli zirveye çıkıp zirvede kalmak isterler. Kan hastalıklarına, üreme organlarına ve idrar yollarına dikkat etmelidirler.
K: Büyük kitleleri etkileyebilecek manyetik güce sahip olabilirler. Etrafında insanları toplayabilirler ve güçleri birleştirebilirler, bu sayede başarıyı yakalayabilirler. Kariyerinde yükselen, şan ve şöhret yakalayabilen güçlü bir yapıları vardır. Birden patlayan ve öfkelenen yapıya da sahip olabilirler. Utangaç gözükebilirler, aslında şehvetli bir yapıya sahip olabilirler. Endokrin sistemindeki tüm hormonlara ve sinir sistemine dikkat etmelidirler.
M: İş, para ve aşk yaşamında başarıyı getiren üstün güçleri olan bir harftir. Sevilme ve değer görme arzuları çok güçlüdür. Karşılığını göremezlerse alıngan davranışlar gösterebilirler. Mantıklı, iradeli ve güçlüdür, konsantrasyon güçleri de gelişmiştir. Düşünerek ve bilinçli olarak hareket ederler. Akıllı ve zeki kişilerdir. Mantıklı davranışlar gösterirler. İsimde olumsuz enerji içeren bir harf yoksa genellikle mal mülk sahibi ve zengin olurlar. Kendisinden sonra gelen harf zayıf değilse, çok güçlü enerjileri vardır ve ayakları yere sağlam basar. Göğüs, mide ve sindirim sistemine dikkat etmelidirler.
İ: Duygusal, duygularını ifade edebilen, eğer sanatla ilgileniyorsa bunu sanatına yansıtabilen bir yapıya sahiptir. Sanat dışındaki iş yaşamında kırılgan ve hassas davranışlar gösterebilir. Sevgiyi ve ilgiyi hep karşıdan beklediği için ikili ilişkilerde mutsuzluğu deneyimleyebilir. Tiroid ve boğazla ilgili rahatsızlıklara ve mide-karaciğer rahatsızlıklarına dikkat etmelidirler. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir